Literatura faktu

Wisła w ogniu. Jak bandyci ukradli Wisłę Kraków wyd. 2025

Autorzy: Szymon Jadczak
Brak ocen. Bądź pierwszy i dodaj opinię
Wydawnictwo: Otwarte
Ean: 9788381354967
Numer wydania: 1
Data premiery: 2025-07-25
Format: 205mm x 135mm
Liczba stron: 344

Wysyłka

Książkę wyślemy do 5 dni roboczych

„Damian, kiedyś będziesz prezydentem tego miasta”. To zdanie – wypowiedziane przez jednego z kompanów do Damiana D., byłego wiceprezesa Wisły Kraków, a dziś podejrzanego w wiślackiej aferze – kiedyś mogło budzić śmiech. Dziś już nie. Jeśli bandyci mogli przejąć utytułowany polski klub sportowy, mogli przejąć i miasto.

Przez lata w powietrzu przy Reymonta 22 w Krakowie unosił się strach. Jak w tanim filmie o gangsterach oprychy obnosiły się ze swoją władzą i chamstwem. Możliwe było nawet to, że bandzior, który publicznie rzucił nożem w piłkarza, wyszedł z więzienia i jakby nigdy nic stanął na czele kibolskiej mafii. W nieudolność „stróżów prawa” nie da się uwierzyć. Za to łatwo uwierzyć, że współpracowali z bandytami. Pytanie tylko, jak wysoko to sięgało?

Kibole w Krakowie kontrolowali 80% rynku narkotyków. Porywali, torturowali, okaleczali i zabijali ludzi maczetami. Traktowali jak śmieci poważnych biznesmenów i lokalnych polityków. A ci jak idioci próbowali im się przypodobać albo udawali, że nic nie widzą. Przez dwie dekady zblatowana sitwa pielęgnowała rozwój Miśka i jego bandy.

Szymon Jadczak jako pierwszy odważył się odsłonić prawdę i rok temu w Superwizjerze TVN pokazał, jak gnije od środka sportowa wizytówka Krakowa. Dziś bandyci są w więzieniu, ale to dopiero wierzchołek góry lodowej. Ludzie, którzy odegrali w tej historii ważne role, nie ponieśli żadnych konsekwencji. Kibole nadal biegają z maczetami.

Dzięki tej książce poznasz całą prawdę.

Producent / Podmiot odpowiedzalny

Wydawnictwo Otwarte

Adres

Smolki 5 lok. 302
30-513 Kraków Polska

Kontakt

E-mail: otwarte|otwarte.eu| |otwarte|otwarte.eu

Telefon: 12 427 12 00

Brak ocen. Bądź pierwszy i dodaj opinię.

Dodaj opinię i ocenę: