Blog Grubytom
Wprowadzasz zmianę w swojej firmie? Powiedzmy, że chcesz wdrożyć system ERP, albo przeprowadzić zmiany obowiązków pracowników. Zaczynasz od zaplanowania i przygotowujesz „sztywny” plan zmiany. Jednocześnie przypominasz sobie, że ta zmiana spowoduje opór w twojej firmie (bo każda zmiana rodzi opór, prawda?). Jakie masz szanse na powodzenie? Zaledwie 30%.
W świecie, który nieustannie się zmienia i wymyka spod kontroli, próbujemy robić wszystko, by uczynić nasze życie przewidywalnym. Ale czy to naprawdę działa?
Zarządzanie projektami z obszaru data science może przypominać rozmowę z Japończykiem, nie znając ani słowa po japońsku. Brzmi jak wyzwanie?
Język analityków bywa równie nieprzenikniony – pełen skrótów, modeli i metryk. Ale dobra wiadomość jest taka, że można się go nauczyć. A jeszcze lepsza: nie musisz opanować wszystkiego, by skutecznie prowadzić projekt.
Poznaj 4 etapy skutecznego zarządzania projektem data science.
Najczęstszy błąd ekspertów, którzy chcą zarabiać na swojej wiedzy?
Myślenie: „Jeśli będę dzielić się wiedzą, na pewno ktoś mnie zauważy i zaprosi np. do poprowadzenia szkolenia.” Ale… czy twoi klienci w ogóle wiedzą, że oferujesz szkolenia, coaching lub mentoring? Czy znają menu twoich usług?
W tym artykule znajdziesz kilka praktycznych wskazówek, które pomogą ci nie tylko dzielić się wiedzą – ale przede wszystkim zbudować dochodowy biznes doradczy.
Zwróć uwagę na te 4 elementy:
Model, który przez lata był wzorem w Europie, dziś nie radzi sobie w nowej, cyfrowej rzeczywistości. W Kaput Wolfgang Munchau tłumaczy, dlaczego niemiecka gospodarka przestaje być niezawodna.
Żyjemy w czasach, w których technologia rozwija się szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. W świecie, gdzie niektóre branże często stają się ofiarami stagnacji, informatyka jest symbolem nieustannego postępu. Przeciętny smartfon, który mieści się w kieszeni, ma dziś moc obliczeniową tysiące razy większą niż komputery, które pomogły człowiekowi wylądować na Księżycu.
Wiele kobiet – mimo realnych osiągnięć, wysokich kompetencji i lat doświadczenia – wciąż nie czuje się wystarczająco dobra. Zamiast pewności siebie pojawia się wewnętrzne podważanie sukcesów: „To nie moja zasługa”, „Inni są lepsi”, „Zaraz ktoś się zorientuje, że nie powinnam tu być”.
Czy zastanawiasz się czasem, które części twojego dnia wydają się… puste? Co robisz mechanicznie, bez głębszego znaczenia? Może to kolejna godzina spędzona na przewijaniu ekranu telefonu czy oglądanie nieistotnych programów telewizyjnych. Jeśli po takich chwilach kończysz dzień z poczuciem zmarnowanego czasu, ale nie do końca masz pomysł jak można nadać sens swojej szarej codzienności, koniecznie czytaj dalej…